کلاس ویولن در تهران

کلاس آموزش ویولن

Loading

کلاس آموزش ویولن در آموزشگاه همراز به سبک کلاسیک و ایرانی و به دو شیوه حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

آشنایی با ویولن

ویولن یکی از سازهای معروف زهی و آرشه‌ای است. این ساز جزو سازهای قدیمی به حساب می‌آید و اختراع آن به قرن ۹ میلادی بازمی‌گردد. ویولن از ۵۸ قطعه مختلف تشکیل شده است و هر کدام از این قطعات کاربرد خاصی دارند.

خانواده ویولن

سازهای ویولا و ویولنسل یا چلو و کنترباس از خانواده غربی و کمانچه از خانواده شرقی ویولن هستند که ویولا و ویولنسل و کمانچه نیز در همراز تدریس می شوند.

طرز نواختن و کوک ویولن

برای نواختن روی شانه چپ قرار می‌گیرد و با آرشه که در دست راست نوازنده است ،نواخته می‌شود.
کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم).
اصوات سیم‌های مجاور نسبت به یکدیگر فاصله پنجم درست را تشکیل می‌دهند. در این وسعت صدا ویولن قادر است تمام فواصل کروماتیک و کوچک‌تر از آن را اجرا نماید.
از معروفترین نوازندگان این ساز می‌توان به آنتونیو ویوالدی و نیکولو پاگانینی، آهنگساز و نوازنده معروف ایتالیایی، اشاره کرد.

کلاس آنلاین ویولن

روش آموزش ویولن

آموزش ویولن روش‌های مختلفی دارد، از خودآموزی گرفته تا کلاس‌های حضوری و آنلاین. معمولا آموزش‌های استادمحور ویولن از پربازده‌ترین روش‌ها برای یادگیری این ساز است. حضوری و آنلاین بودن آموزش تغییری در کیفیت آن ایجاد نمی‌کند.

یادگیری ویولن

یادگیری ویولن زمانی بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم دارد. توجه کنید که یادگرفتن اولیه این ساز بین یک تا دو ترم زمان لازم دارد و اگر بخواهید در نواختن ویولن حرفه‌ای شوید باید زمان بسیار بیش‌تری مثلا چیزی حدود 2 سال صرف کنید. البته این زمان‌ها نسبی بوده و با تمرین و پشتکار شما رابطه تنگاتنگی دارد. کسانی که روزانه بیش‌تر از ۲ ساعت تمرین دارند می‌توانند در کمترین زمان نواختن ویولن را یاد بگیرند.

آموزش آنلاین ویولن

شاید گمان کنید که کلاس‌ آنلاین بازدهی و خروجی مناسبی ندارند و میزان تعامل با استاد در این کلاس‌ها پایین است، اما تجربه آموزشگاه موسیقی همراز نشان داده که کلاس‌های آنلاین به شرط برگزاری اصولی می‌تواند بازده بسیار بالایی داشته باشد.
این روزها بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند بخاطر صرفه جویی در وقت، انعطاف پذیری برنامه‌ها، صرفه جویی در هزینه رفت و آمد از کلاس‌ها و آموزش‌های مجازی استفاده کنند تا وقت و هزینه کمتری را بپردازند. البته شیوع ویروس کرونا نیز بیش‌تر از هر زمانی باعث رونق کلاس‌های آنلاین ویولن شد.

نحوه برگزاری کلاس آنلاین ویولن

این کلاس‌ها به صورت آنلاین و تعاملی و در یک بستر اختصاصی برگزار می‌شود. به کمک تکنولوژی‌های موجود امکان صحبت هم‌زمان استاد با هنرجویان و مشاهده تصویر یک‌دیگر وجود دارد.
این امکانات باعث شده است تا بازده کلاس‌های آنلاین ویولن در بالاترین سطح ممکن حفظ شود. از طرفی تمرین و تکلیف‌های مشخص شده استاد در پایان هر جلسه کمک می‌کند تا هنرجویان اطلاعات و هنر خود را به چالش بکشند و مشکلات خود را توسط استاد رفع کنند.

توضیحات اجمالی دوره آموزش ویولن

برگزاری کلاس‌ها به شکل حضوری/ آنلاین و خصوصی
برگزاری دوره به شکل ترمی
هر ترم شامل ۱۲ جلسه (معادل ۳ ماه)
هفته ای یک جلسه (خصوصی و ۳۰ تا ۴۵ دقیقه)

اساتید و مدرسین دوره ویولن

روز هفتهرشتهنوع کلاسنام استاد/مدرس
پنجشنبهویولن کلاسیک
ویولن ایرانی
کمانچه
خصوصی حضوریآقای هادی آرزم
دوشنبهویولن کلاسیکخصوصی حضوریخانم مریم پورقاضیان
هماهنگی قبلیویولن کلاسیکخصوصی آنلاینخانم مریم پورقاضیان

ثبت درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول